15 Jul, 24

Slovenija se je ta konec tedna ponašala z mladinsko kolesarsko reprezentanco, ki je na dirki pokala narodov v Tlmačah in Podhajski na Slovaškem, dokazovala svojo vztrajnost in moč. Med starejšimi mladinci so barve zastopali Jure Medved, Tine Jenko, Bor Ebner, Taj Žagar in Bastian Petrič, medtem ko je za domače barve tekmoval Jakub Husar.

Tridnevni dogodek se je začel s petkovim kronometrom, ki so ga zaznamovali vročina in močni vetrovi, kar je na 11-kilometrski progi postavilo kolesarje pred dodatne izzive. Tine Jenko je osvojil 24. mesto, Bastian Petrič 42. mesto, Bor Ebner pa je bil 45. Najboljši med Slovenci je bil na tem kronometru Jenko, medtem ko se je Jakub Husar za Slovaško uvrstil na 57. mesto.

Vikend je prinesel še dve cestni dirki, kjer so naši mladinci nadaljevali z aktivnim dirkanjem. V sobotni dirki so zadržali močno formo, pripravljali pa so teren za nedeljski finale, kjer so bila pričakovanja še posebej visoka zaradi sobotne odlične uvrstitve Bastiana Petriča.

Nedelja je ponudila dramatičen zaključek, saj je v zadnjih trenutkih pred ciljem, ko je bilo vse pripravljeno za sprint, prišlo do padca. Bastian Petrič, ki je bil v odlični poziciji za visoko uvrstitev, je bil vpleten v nesrečo na čelu skupine in tako ostal brez možnosti za stopničke. Kljub temu padec, na srečo, ni pustil hujših posledic.

Slovenski mladinci se vračajo domov bogatejši za dragocene izkušnje, ki bodo nedvomno pripomogle k njihovemu nadaljnjemu razvoju in uspehom na mednarodni sceni. Naši kolesarji so s svojo borbenostjo in ekipnim duhom pokazali, da so resen konkurent na mladinskih dirkah in da je prihodnost slovenskega kolesarstva v dobrih rokah.