17 Jun, 24

Mlajši mladinci v postavi Vanja Kuntarič Žibert, Miha Otoničar, Maks Bahar, Matic Vintar, Mauro Mächtig, Žiga Stare in Tit Stevič so v nedeljo tekmovali v italijanskem Pierisu na 83 kilometrov dolgi dirki. Prvih šest krogov po dobrih 7km so naredili v okolici Pierisa nato pa sta jih čakala dva vzpona, na San Martino del Carso in San Michele, kjer je bil tudi gorski cilj. Prva večja selekcija se je naredila na prvem vzponu, kjer so v ospredju ostali štirje kolesarji, Vinter, Kuntarič Žibert, ter kolesarja Meblo jogi, Komel in Olenik. Ubežniki so bili v ospredju tudi na gorskem cilju, ki ga je dobil Vintar, vse do zadnjega kilometra so složno sodelovali, tu pa je napadel Vintar in v solo vožnji zmagal. Vanja je zasedel 4.mesto, Miha Otoničar je bil peti ter Mauro Mächtig pa 11.