Odlični nastopi ekip Pogi Team Gusto Ljubljana, Pogi Team UAE Generali in Pika Team by Mastercard na državnem prvenstvu v vožnji na čas
V Karteljevem pri Novem mestu je 26. junija 2026 potekalo državno prvenstvo Slovenije v vožnji na čas, na katerem so se odlično predstavili tudi kolesarji in kolesarke ekip Pogi Team Gusto Ljubljana, Pogi Team UAE Generali in Pika Team by Mastercard.
Pogi Team Gusto Ljubljana
V članski konkurenci je barve Pogi Team Gusto Ljubljana zastopal Mihael Štajnar, ki je osvojil 7. mesto s časom 38:51,27.
Med člani do 23 let je odlično nastopil Jon Pritržnik, ki je zasedel 4. mesto s časom 39:18,39.
Pogi Team UAE Generali
Izjemen dan so imeli mladi kolesarji ekipe Pogi Team UAE Generali. Med starejšimi mladinci je Vanja Kuntarič Žibert postal državni prvak v vožnji na čas, četrto mesto pa je osvojil Miha Otoničar. V deseterici je preizkušnjo končal tudi Maks Majnik, ki je bil deveti.
Med mlajšimi mladinci je naslov državnega prvaka osvojil Gal Klun, odlično pa so nastopili tudi drugi člani ekipe. Urban Hvastija je zasedel 5. mesto, Ažbe Hvastija 9. mesto, Maks Linke pa 10. mesto.
Pika Team by Mastercard
Odlično so nastopile tudi kolesarke ekipe Pika Team by Mastercard. Med starejšimi mladinkami je Iva Colnar osvojila naslov državne prvakinje, Lina Mehle pa je uspeh ekipe dopolnila z 2. mestom. Tik pod stopničkami je na 4. mestu končala Pina Šiler.
V kategoriji članic so barve ekipe zastopale Emilie Patru, ki je osvojila 6. mesto, Špela Pugelj, ki je bila 7., in Taja Mehle, ki je zasedla 8. mesto.
Med mlajšimi mladinkami je Brina Prevodnik osvojila odlično 3. mesto, Lara Šetina je bila 6., Alina Telič Verovšek pa 13.
Državno prvenstvo je znova pokazalo kakovostno delo vseh ekip Kolesarskega društva Rog – od mladinskih kategorij do članske kontinentalne ekipe. Čestitke vsem tekmovalkam, tekmovalcem, trenerjem in spremljevalnemu osebju za odlične nastope!


